Święto Szkoły 2014

W sobotę, 14 czerwca 2014 roku,  w Szkole Podstawowej nr 2 w Leżajsku miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń zaproponowanych w corocznym kalendarium imprez edukacyjno-rozrywkowych tejże placówki – Święto Szkoły. W tym dniu w murach „dwójki” oprócz jej pracowników i społeczności uczniowskiej pojawili się zaproszeni na uroczystość goście, m.in.: Burmistrz Leżajska p. Piotr Urban oraz liczne grono rodziców i absolwentów.

Tegoroczna edycja tego cyklicznego przedsięwzięcia obejmowała przegląd dokonań artystycznych i umiejętności sportowych uczniów  SP 2 oraz wieńczący całość piknik integracyjny.

Po oficjalnym otwarciu szkolnego święta przez dyrektora placówki p. Józefa Rzeszutkę nastąpiła wielostronna prezentacja dokonań edukacyjnych wychowanków leżajskiej „dwójki”. Wystąpili wokaliści śpiewający piosenki polskie i anglojęzyczne, uczniowie prezentujący różnorodne wiersze, członkowie Szkolnego Koła Muzycznego, dwa zespoły taneczne prezentujące tańce ludowe, oraz  gimnastycy wykonujący skomplikowane układy gimnastyczno-akrobatyczne.

Kulminację świątecznego dnia w „dwójce” stanowił wspólny piknik zorganizowany na szkolnym skwerze. Uczestniczyli w nim nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, oraz absolwenci.

Duży wkład w logistyczną oprawę zabawy na świeżym powietrzu – obok rad klasowych rodziców – mieli pracownicy szkolnej świetlicy, którzy osobom uczestniczącym w obchodach szkolnego święta zapewnili konsumpcję staropolskiej potrawy – bigosu po myśliwsku.

Zwiedzający pomieszczenia budynku szkolnego mieli sposobność obejrzenia kilku wystaw. Nieopodal ekspozycji została umieszczona specjalna księga do pamiątkowych wpisów.

Wymienione wystawy, scenariusz, a także wszystkie inne elementy związane ze szkolną uroczystością zostały przygotowane przez kadrę pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku.