Występ Koła Bibliotecznego w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 7 czerwca 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie Filii w Leżajsku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie naszych lektur”.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 23 maja w Bibliotece Pedagogicznej Filii w Leżajsku odbyło się spotkanie z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie – p. Jackiem Magdoniem. Tematem zajęć były „Symbole naszej historii – historia herbu i flagi Polski”. W tej ciekawej lekcji uczestniczyli uczniowie klasy IVa i Va.

Czytaj więcej...

Spotkanie z poetką

W czwartek, 18 maja uczniowie klas: 1b, 2c, 2d, 3a, 3c uczestniczyli w spotkaniu z poetką p. Jolantą Mach. W trakcie zajęć dzieci poznały historię życia pisarki, początki jej kariery oraz pasje (m.in. kaligrafię i czytanie). Wysłuchaliśmy wierszy w wykonaniu naszych uczniów oraz

Czytaj więcej...

Starsi młodszym

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczennice naszej szkoły należące do Koła Bibliotecznego udały się do Biblioteki Publicznej w Leżajsku. Spotkały się tam ze swoimi młodszymi kolegami z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. Szóstoklasistki zaprezentowały przedszkolakom

Czytaj więcej...

Warsztaty czytelnicze

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, w naszej bibliotece odbyły się warsztaty czytelnicze prowadzone przez poetkę p. Jolantę Mach. Udział w nich wzięli uczniowie z klasy IIb, którzy mieli okazję poznać historię życia autorki, jej pasje i początki przygody z pisaniem.

Czytaj więcej...

Podkategorie