Strona główna

Wycieczka klasy 7a

19 października br. nasza klasa – 7a (wych. p. Teresa Dydacka-Jarek) – udała się do rzeszowskiego teatru „Maska”, aby obejrzeć spektakl „Teraz tu jest nasz dom” w reżyserii Anny Retoruk. Przedstawienie, oparte na książce Barbary Gawryluk pod tym samym tytułem, opowiada o wojnie na Ukrainie z perspektywy chłopca  o imieniu Romek, który opuszcza swoich dziadków oraz przyjaciół, i wraz z rodzicami przeprowadza się do Polski, gdzie rozpoczyna nowy etap życia. Sztuka, ukazując konflikt zbrojny widziany oczami dziecka, mówi także o problemach z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji.

Spektakl „Teraz tu jest nasz dom” bardzo nam się podobał i wzbudził w nas liczne refleksje – pokazał, że czasem nie doceniamy tego, co mamy, oraz uwypuklił kwestie otwartości i tolerancji.  

Po przedstawieniu udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald’s. Ze szczęśliwymi minami wróciliśmy do domu.

                                                Sara Lemańska, Klaudia Tofilska, Natalia Kużniar – 7a