Strona główna

X OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU W GNIEWCZYNIE ŁAŃCUCKIEJ

24 stycznia 2018 r. w Gniewczynie Łańcuckiej odbyły się X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W uroczystościach wzięli udział arcybiskup Adam Szal, prof. Wacław Wierzbieniec z Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, naczelny Rabin Polski oraz goście z Izraela i USA. Na uroczystości zaproszono chór Cantiamo. Dziewczęta pod batutą Barbary Kuczek swoim śpiewem bardzo wzruszyły uczestników. Zaprezentowały: Kolędę dla nieobecnych, Betlejem Polskie, Niście chwałę mocarze, Psalm CXII, Chwalmy Pana, Hava nagila. Gratulacji nie było końca.

Czytaj więcej...

Wigilia klasowa w 7,,a"

Dnia 19.12.2017 r. z inicjatywy samorządu 7,,a'' odbyła się  klasowa wigilia. Jak nakazuje tradycja, na samym początku podzieliliśmy się opłatkiem. Później skosztowaliśmy barszczu, krokietów i pierogów zamówionych w Restauracji u Braci Zygmuntów.  Potrawy te miały niepowtarzalny, domowy smak. Następnie spróbowaliśmy kompotu z suszu zrobionego przez mamę naszej koleżanki - Wiolettę Czwal.

Czytaj więcej...

Udział naszych uczniów w XVIII Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Leji

17 lutego br. uczniowie naszej szkoły: Karolina Murzyn, Magdalena Kieler, Mikołaj Kycia, Kamil Wilk, Krystian Sitarz oraz Jakub Biskup wzięli udział w etapie powiatowym  XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.
Uczniowie klas III gimnazjum  zmagali się z tymi samymi zadaniami co uczniowie klas I liceum oraz klas I i II technikum.  Mimo dużej konkurencji oraz różnic w programie - Karolina, Magda i Mikołaj znaleźli się w pierwszej dziesiątce.
Już niedługo zobaczymy czy ilość punktów, które zdobyli, wystarczy do zakwalifikowania się do etapu rejonowego.  Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

U. G.

Czytaj więcej...